Újabb kérdésekre válaszolhattak íróink. Itt az esély, hogy még alaposabban megismerjétek őket.
1 Melyik a kedvenc romantikus könyved? Miért?
Monori Diána Krisztina: Elég kevés romantikus könyvet olvasok (főleg a sci-fi a mindenem), de az Elfújta a szél az örök kedvencem. És nem a romantikus szálak miatt, hanem mert megmutatja, hogy a legnagyobb kihívások közepette is lehet erős valaki, és néha meg kell tenni azt, amit meg kell tenni, ez nem önzőség, ez túlélés.
Szenczi Ildi: Egy nagy kedvencet nem tudnék mondani, de ha muszáj valami konkrétabbra rábökni, akkor Nalini Singhnek nagyjából minden második könyvét említhetném. Az egy dolog, hogy a lelki történések eszméletlen erősek nála (általában nagyon kemény traumákból és élethelyzetekből húzzák ki egymást a párok), de emellé élvezetes a világépítése, a sztori is jól össze van rakva, és még arra is van kapacitása, hogy ezeket a történeteket nagyon hosszú sorozatokban görgesse tovább változatos szereplőkkel. Imádom.
L. K. Patrícia: Sajnos rá kellett jönnöm, hogy kifejezetten romantikus könyveket nem olvasok. 😀 Ettől függetlenül viszont szeretem azokat a könyveket, amelyek ugyan más zsánerben íródtak, de a romantika megjelenik bennük.
2 Számodra melyik a legjobb könyves álompasi/nő?
Monori Diána Krisztina: Egy? Csak egy? Én minden alkalommal szerembe esem a könyvek szereplőivel, így mindig az aktuálisan olvasott történet egyik szereplője, aki amúgy ritkán a főszereplő.
Per pillanat Crowley Az Elveszett próféciákból.
Szenczi Ildi: Sarah J. Maas: Tüskék és rózsák udvara sorozatából Rhysand. Nem fejtem ki, mert aki olvasta, annak felesleges részletezni, aki nem, annak pedig úgysem lehet egy mondatban összefoglalni Rhys tökéletességét… 😀
L .K. Patrícia: Azon kívül, akit még nem írtam meg? 😀
Hmmm… Bár nem kifejezetten könyves karakter, vagyis inkább az a pontos megfogalmazás, hogy nem csak könyves karakter, de Leon S. Kennedy az S. D. Perry: Resident Evil sorozatából.
3 Legidegesítőbb szerelmi vallomás?
Monori Diána Krisztina: Igen fogas kérdés, általában az összes idegesít, de az Alkonyatbeli Bella és Edward szerelmi vallomása, meg úgy az egész köztük lévő “románc” az, ami igazán kiverte nálam a biztosítékot.
Szenczi Ildi: Susan Ee: Angelfall sorozat. Leginkább a vallomás hiányától volt hányingerem, hogy a srác nem szeretheti a csajt, de persze mégis szereti, viszont annyi gerinc nincs benne, hogy ezt felvállalja legalább saját maga előtt, és kezdjen vele valamit.
L. K. Patrícia: Nyilván olvastam ilyet. És nyilván azért nem emlékszem rá, mert vacak volt.
4 Mit nehezebb írni: Csókjelenetet vagy erotikus jelenetet?
Monori Diána Krisztina: Egyiket sem írtam még, de szerintem az erotikus jelentben van nagyobb nehézség.
Szenczi Ildi: Csókjelenetet. Legalábbis az elsőt. Az egy nagyon fontos határvonal a karakterek kapcsolatában, odáig eljutni keményebb menet, mint a csóktól az ágyig 🙂
L. K. Patrícia: Egyiket sem. J Horrort írni, na számomra az a nehéz.
5. Mi a jobb szerinted: a függővég vagy a Happy end?
Monori Diána Krisztina: Nem ragaszkodom kifejezetten a happy endhez, de a függővéget nem szeretem.
Egy történetnek kell lennie lezárásnak, nem baj ha egy kötetben felsejlik a jövő és a jövő problémája, de az induló alapszituációt le kell zárni.
Szenczi Ildi: Egyiket sem tartom jobbnak a másiknál. Függővégnél jó érzés, hogy lesz folytatás, happy endnél pedig örülök, hogy minden a helyére került.
L. K. Patrícia: Nem vagyok happy end párti. Imádom az olyan függő végeket, amikor a karakterek elszakadnak egymástól, sőt, attól se riadok vissza, amikor a könyv esetleg „halállal” ér véget. Azért írom idézőjelbe, mert ezt úgy értem, hogy mindenki azt hiszi, hogy a karakter meghalt, pedig nem is. Na onnan szép megoldani, hogy a karakter visszakerüljön a játékba, és olyan csavart behozni, amikor az olvasó csak ámul. De persze ettől lehet, hogy az olvasók lincselnének meg engem.